Lidhje

Prishtina pret njohjen e Kosovës nga 100 shtete pas 15 korrikut


Autoritetet në Prishtinë presin që pas 15 qershorit, kur hyn në fuqi kushtetuta e re e vendit, Kosovën e pavarur dhe sovrane do ta njohin mbi 100 shtete të botës. Sipas udhëheqësve politikë të Kosovës, institucionet do të bëjnë një fushatë intensive lobizmi për njohjen e Kosovës nga vendet e ndryshme. Deri më tani, pavarësia e Kosovës është njohur nga 39 shtete të botës. //iç//

XS
SM
MD
LG