Lidhje

Udhëheqësit e Kosovës reagojnë ndaj vizitës së presidentit serb Tadiç


Autoritetet në Prishtinë kanë reaguar ndaj vizitës që presidenti serb Boris Tadiç në Kosovë. Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, tha sot në Prishtinë se vizita e zotit Tadiç shënon vizitën e parë të një presidenti fqinj në Kosovën e pavarur. Presidenti serb do të qëndrojë në manastirin e Deçanit me rastin e pashkëve ortodokse. Kjo vizitë e cila zhvillohet 2 javë para mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare dhe lokale serbe shihet si pjesë e fushatës politike të presidentit serb. //ib//
XS
SM
MD
LG