Lidhje

Kosovë: Ekspertë të OKB-së fillojnë hetime mbi dhunën e 17 marsit


Në Kosovë, një ekip ekspertësh të Kombeve të Bashkuara filloi hetimet për ndriçimin e ngjarjeve të 17 Marsit në veri të Mitrovicës, ku gjatë trazirave me dhunë humbi jetën një polic i OKB-së dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Incidentet erdhën pas një muaj protestash të serbëve të zemëruar ndaj pavarësisë së Kosovës dhe planeve për vendosjen e misionit të Bashkimit Evropian. //ad//
XS
SM
MD
LG