Lidhje

Korporata Microsoft hap degën e saj në Shqipëri


Korporata Microsoft çeli degën e vet në Shqipëri, MICROSOFT-ALBANIA, një vit pasi kryeministri Sali Berisha dhe Bill Gejts nënshkruan në Edinburg një marrëveshje partneriteti. Microsofti nisi veprimtarinë në Shqipëri, duke ofruar shërbime për çdo kompani dhe përdorues kompjuteri që kërkon mbështetjen e tij. Sipas zyrtarëve, teknologjia e informacionit në Shqiperi është nje treg që rritet me 20 për qind në vit. //ad//
XS
SM
MD
LG