Lidhje

Në Maqedoni vazhdon takimi i presidentëve të Evropës Lindore e Qendrore


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç thotë se duhet të investohet në Luginën e Preshevës ndërkohë që shpreson se popullata e kësaj zone do të dale në numër të madh në zgjedhje. Ai thotë se shqiptarët e Luginës së Preshevës mund të kenë një deri në dy deputetë në Parlamentin e Serbisë. Presidenti Tadiç i bëri këto komente në Ohër të Maqedonisë, ku po mbahet një takim i presidentëve të vendeve të Evropës Qendore dhe Lindore. //iç//

XS
SM
MD
LG