Lidhje

Kosovë: Banorët serbë votojnë në zgjedhjet e Serbisë


Megjithë paralajmërimet se rezultatet e zgjedhjeve do të shpallen të pavlefshme, serbët e Kosovës kanë votuar dje në të gjitha komunat e banuara me shumicë serbe për zgjedhjet lokale dhe parlametare të Serbisë. Autoritetet vendase dhe ato ndërkombëtare në Kosovë i kanë cilësar të paligjshme këto zgjedhje dhe kanë thënë se përmes tyre Beogradi po manipulon qytetarët serbë të Kosovës. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë Edona Demaj. //iç//

XS
SM
MD
LG