Lidhje

Shqipëri: Hetohen ngjarje kriminale të vitit 1997


Policia në Jug të Shqipërisë iu rikthye hetimit të disa ngjarjeve kriminale të kryera gjatë trazirave të vitit 1997. Policia ka zbardhur këto ditë disa prej vrasjeve të kryera dhjete vjet me pare dhe ka vënë në pranga autorët. Policia nderoi edhe një prej oficerëve të policisë, të vrarë gjatë trazirave të dhunshme në qytetin e Sarandës, i cili u shpall “dëshmor i kombit”. //iç//

XS
SM
MD
LG