Lidhje

Shqipëri, opozita reagon ndaj vendimit të parlamentit për gjyqtarët


Pas deklarimeve të Presidentit Topi, kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli e ftoi kreun e shtetit të nisë konsultimet për kandidatë të rinj. Por opozita shprehet se partitë nuk mund t'i imponohen presidentit për emrat dhe se konsultimet mund të jenë vetëm për kriteret e përzgjedhjes ndërkohë që e konsideroi rrëzimin e mbrëmshëm të dekreteve goditje ndaj pavarësisë së institucionit të presidentit dhe shantazh ndaj tij. //bsa//

Shikoni kronikën

XS
SM
MD
LG