Lidhje

Thaçi, vizita e parë në Shqipëri si kryeministër i Kosovës


Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi nisi vizitën e tij të parë në Shqipëri si kreu i qeverisë së Prishtinës dhe pas shpalljes së pavarësisë. Zoti Thaçi është takuar me autoritetet më të larta shtetërore. Bashkëpunimi mes Tiranës dhe Prishtinës në të gjitha fushat dhe projektet e përbashkëta kanë qenë në qendër të bisedimeve mes kryeministrave të të dy vendeve të cilët sërish janë detyruar të theksojnë se nuk ka asnjë plan për bashkimin e të dy shteteve dhe se objektivi i vetëm mbetet ai i ntegrimit në Nato dhe Bashkimin Europian. //bsa//

XS
SM
MD
LG