Lidhje

60 vjetori i operacionit humanitar të Berlinit


Këto ditë po shenohet 60 vjetori i fillimit të operacionit për të ndihmuar nga ajri Berlinin e rrethuar perëndimor. Ky ishte një ndër operacionet më të mëdha humanitare të ndërmarra ndonjëherë dhe shënoi një pikë kthese në Luftën e Ftohtë. Në materialin e mëposhtëm flasin dy njerëz: njëri që mori pjesë në operacion dhe një grua që edhe sot shpreh mirënjohjen për të.

XS
SM
MD
LG