Lidhje

Qindra vetë përkujtojnë masakrën e Srebrenicës


Qindra vetë u mblodhën në qendër të Sarajevës për të përkujtuar viktimat e masakrës së Srebrenicës.

Njerëzit u mblodhën para selisë së qeverisë së Bosnjes ku ishte edhe presidenti i vendit Haris Silajxhiç.

Kamionë që bartnin arkivolet 307 viktimave të identifikuar përmes ADN-së gjatë vitit të kaluar, u nisën drejtë varrezës përkujtimore Potoçari dhe parakaluan nëpër qytet. Viktimat e fundit do të varrosen atje pas ceremonive të premten, në 13 vjetorin e masakrës. //ad//

XS
SM
MD
LG