Lidhje

Intervistë me Ministrin e Ekonomisë së Kosovës, Ahmet Shala


Një delegacion i Kosovës, i kryesuar nga Kryeministri Hashim Thaçi, u nis për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në konferencën e parë ndërkombëtare të donatorëve për Kosovën që do të mbahet më 11 korrik. Para nisjes, Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala, në një intervistë për Zërin e Amerikës tha se ndihma të cilën Kosova pret të përfitojë nga kjo konferencë është rreth 1,5 miliardë euro.

XS
SM
MD
LG