Lidhje

"The Dark Knight" i reziston konkurrencës në kinematë amerikane


Sezoni i veres ne kinemate amerikane eshte gjithmone konkurrent por duket se filmi The Dark Knight do ti rezistoje kesaj gare.

Prodhimi i kompanise Warners Brother grumbulloi 26 milione dollare dhe arriti te qendroi ne vend te pare ne kinemate amerikane per te katerten jave me rradhe, duke dale fitues ndaj komedise se re Pineapple Express qe arriti te grumbulloje 22 presje 4 milione dollare.

Fundjava e ngriti sekuencen e re te filmit Batman ne vendin e trete per nga fitimet e grumbulluar ne te gjitha koherat duke u radhitur pas filmit Titanik dhe Star Wars. Megjithese ka konkurruar ne nje periudhe shume te ngjeshur te veres, kete fundjave, filmi The Dark Knight pritet te kaloje ne vendin e dyte per nga fitimet e grumbulluara.

Megjithatese u rradhit i dyte fundjaven qe lame pas, komedia Pineapple Express e kaloi pritshmerine e drejtuesve ekzekutive te kompanise Sony. Ne pese ditet e shfaqura filmi ka grumbulluar 40 milione dollarë. //rd//

XS
SM
MD
LG