Lidhje

Filmi i ri i Ben Stillër pritet me protesta


Protestuesit errësuan premierën e filmit Tropic Thunder në Westwood të Kalifornise. Aktorët Ben Stiller, Jack Black dhe Robert Downey Junior ndanë dritat e forta të kamerave me pankartat e demonstruesve te zemeruar nga venia ne loje e njerezve me te meta mendore. I pyetur per kete debat, aktori Robert Downey Jr tha se eshte i hapur ndaj interpretimeve, dhe pranoi se njerezit kane te drejten e tyre te protestojne. “Kjo eshte gjeja me e mire – ne se do te protestosh pasi je i ofenduar ke te drejten si amerikan per ta bere nje gje te tille – ashtu sic ka te drejten nje artist per te bere ate qe deshiron”, u shpreh Downey.

Tropic Thunder eshte ne komedi me aksion qe ndjek nje grup aktoresh tekanjoz qe xhirojne nje film mbi Luften e Vietnamit dhe ku regjisori i bezdisur prej tyre vendos ti hedh ne mesin e nje lufte te vertete.

//rd//

XS
SM
MD
LG