Lidhje

Ministri Basha në takimin e Brukselit


Aleanca e Natos dërgoi një sinjal të fuqishëm në mbështetje të Gjeorgjisë sot.

Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje aleatëve të forcojnë lidhjet ushtarake me ish republikat sovjetike në kufi me Rusinë.

Shqipëria morri pjesë për herë të parë në mbledhje të aleancës. Në takimin e ministrave të jashtëm të Natos mori pjesë edhe ministri i jashtëm i Shqipërisë, Lulëzim Basha. Në emisionin televiziv Ditari, Zëri i Amerikës zhvilloi një intervistë me zotin Basha për të mësuar në se kishte divergjenca brenda Natos për qëndrimin ndaj kësaj çështjeje dhe cili është qëndrimi që ka mbajtur Shqipëria atje.

XS
SM
MD
LG