Lidhje

Qetësi në Mitrovicë pas perleshjeve të shqiptarëve dhe serbëve


Policia e Kosovës thotë se përleshjet e mbrëmshme mes shqiptarëve dhe serbëve në Mitrovicë, kanë shkaktuar plagosjen e disa vetëve.

Rreth 100 persona nga të dyja palët goditën me gurë njëri-tjetrin para se të ndërhynin paqeruajtësit e NATO-s dhe policia e OKB-së. Pati gjithashtu edhe të shtëna sporadike.

Disa automjete u dëmtuan gjatë incidentit, përfshirë dy të misionit të OKB-së në Kosovë.

XS
SM
MD
LG