Lidhje

Intervistë me Kryetaren e Grupit Parlamentar të PS-së, Valentina Leskaj


Parlamenti shqiptar do të nisë nesër punimet për sesionin e ri parlamentar. Reforma zgjedhore është një ndër çështjet kryesore që parashikohet të përfundojë brenda muajit shtator. Prej ditësh, kjo çështje është bërë temë debatesh dhe diskutimesh. Partia Socialiste, forca kryesore e opozitës, u ka bërë ftesë të gjitha partive të majta për t'u bashkuar në një front të vetëm. Kryetarja e grupit parlamentar të PS, zonja Valentina Leskaj diskuton reformat në emisionin televiziv Ditari.

XS
SM
MD
LG