Lidhje

Serbët në Shtërpcë pengojnë punën e  zyrtarëve shqiptarë


Një grup qytetarësh serbë të komunës së Shtërpcës në Kosovën jugore, kanë penguar të hënën në punë zyrtarë shqiptarë në zyrën e Gjeodezisë dhe Kadastrës në këtë komunë. Autoritetet e sigurisë thanë se kanë shmangur përplasjet ndërmjet qytetarëve serbe dhe punonjësve shqiptarë si dhe kanë intervistuar dy persona të përfshirë në këtë incident.

XS
SM
MD
LG