Lidhje

Shuhet ylli i kinemasë botërore Pol Njuman


Adhurues nga e gjithë bota nderuan kujtimin e aktorit Pol Njuman i cili vdiq dje nga kanceri në moshën 83-vjeçare. Njuman ishte një nga yjet më me ndikim të Hollivudit modern. Ai ishte personifikimi i një njeriu të pëlqyer si në ekran ashtu edhe në jetën e përditshme. Pol Njuman e filloi karrierën e tij të gjatë në teatër dhe televizion që në vitet '50 dhe duke u bërë një nga yjet më të mëdha të filmit në botë.

XS
SM
MD
LG