Lidhje

Kryeministri Thaçi hedh poshtë çdo ide për ndarjen e Kosovës


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një vizite në veriun e vendit i quajti ëndrra të së kaluarës idetë për ndarjen e Kosovës. Ai tha se qeveria e tij po punon për rimëkëmbjen ekonomike dhe vendosjen e sundimit të ligjit në tërë vendin. Opozita ndërkaq po kritikon pushtetin për mos shtrirje të autoritetit në tërë Kosovën dhe dobësi në qeverisje.

XS
SM
MD
LG