Lidhje

Avokatët amerikanë të Damir Fazlliç në Tiranë


Në Shqipëri dy avokat amerikanë me qendër në Uashington, të cilat janë mbrojtësit e biznesmenti boshnjak Damir Fasllic thanë sot se akuzat e e nrgitura ndaj klientit të tyre janë të pabaza, abuzive dhe të motivuara politikisht.

Avokatët nuk pranuan të japin shpjegime dhe evituan të hyjnë në polemika me prokurorinë, duke deklaruar madje se kanë marrë siguri prej prokuorëve se hetimi do të zhvillohet në mënyrë të paanshme dhe objektive. Nga ana e saj, opozita vazhdon te kembengul në kërkesën për dorëheqjen e kreyministrit.

XS
SM
MD
LG