Lidhje

Gjen vdekjen një ekspert i pastrimit të minave në Bosnje


Nga shpërthimi i një mine toke në Bosnjen veriperëndimore gjeti vdekjen një ekspert i pastrimit

Sipas lajmeve nga Bosnja, 35-vjeçari Vahid Zahiroviç shkaktoi aksidentalisht shpërthimin e një mine tokësore kur po pastronte një zonë pranë qytetit Bihaç.

Kjo zonë ishte në vijat e frontit gjatë konfliktit të Bosnjes në vitet 90 dhe është ende plot me mina dhe predha të pashpërthyera. //iç//

XS
SM
MD
LG