Lidhje

Genta Ismajli në studion e Zërit të Amerikës

  • Intervistoi Konda

Këngëtarja shqiptaro-amerikane Genta Ismaili ka tërhequr vitet e fundit audiencat, kryesisht të të rinjve me koncerte në Kosovë, Shqipëri dhe disa vende evropiane. Këngëtarja e rritur në Amerikë është kthyer para 4 vjetësh në Kosovë për të dhënë koncerte për artdashësit shqiptare, por ajo i mban lidhjet me kompanitë e regjistrimeve muzikore në Shtetet e Bashkuara. Genta foli për karrierën e saj muzikore në një bisedë nga studio jonë e Nju Jorkut.

XS
SM
MD
LG