Lidhje

Amerika voton, reagime nga Shqiperia


Opinioni publik ne Shqiperi po ndjek me interesim zgjedhjet presidenciale ne SHBA. Shume nga qytetaret e intervistuar i shohin me admirim zgjedhjet amerikane si nje model per te permiresuar proceset zgjedhore te Shqiperise. Shume te tjere pohojne se thjesht i ndjekin zgjedhjet amerikane si nje ngjarje e madhe e nje vendi te rendesishem mik dhe aleat. Korrespondenti yne, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana.

XS
SM
MD
LG