Lidhje

FMN rekomandon masa në ekonominë shqiptare


Fondi Monetar Nderkombetar u beri sot thirrje autoriteteve financiare ne Tirane qe te shtojne kujdesin dhe masat per te parandaluar ndikimin e krizes boterore mbi ekonomine shqiptare. Drejtuesi i Misionit te FMN per Shqiperine, Gervin Bell, tha se situata energjitike duhet trajtuar me vemendje, duke mos rritur importin e energjise, ndersa eksportet shqiptare ne teresi pritet te ulen.//iç//

XS
SM
MD
LG