Lidhje

Britani: Princi Çarls i Ueilsit feston ditëlindjen


Princi Çarls i Britanisë festoi dje 60-vjetorin e lindjes, mes të jerash edhe me një koncert nga fëmijët e shkollave nga i gjithë vendi.

180 fëmijë të shkollave të ndryshe britanike i kënduan "Happy Birthday" princit, në Operan Mbretërore të Londrës, ai shoqërohej gruaja e tij Kamila, Dukesha e Kornwellit. Princi bëri shaka, duke thënë se priste që gruaja t'i bente 60 dhurata për ditëlindje, por se ai në fakt mori vetëm një.

Dje ditëlindja e princit u shënua me 41 të shtëna topi në Hajd Park të Londrës dhe në Kullën e kryeqytetit britanik, një dhuratë nga nëna e tij mbretëreshë. Gjith[ java e kaluar ishte e mbushur me aktivitete për ditëlindjen e Princit. Këtë fundjavë, në shtëpinë e tij në periferi të qytetit është ftuar për të dhënë një koncert këngëtari Rod Stewart.//lk

XS
SM
MD
LG