Lidhje

Prishtina propozon planin për shtrirjen e Eulex-in


Institucionet e Prishtinës i paraqitën sot Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit, Daniel Fried, një dokument 4 pikësh për shtrirjen e misionit të Bashkimit Evropian për Policinë dhe Drejtësinë.

Plani i Prishtinës shihet si kundërpërgjigje ndaj planit gjashtë pikash të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, për ristrukturimin e pranisë civile ndërkombëtare, i cili është kundërshtuar ashpër nga institucionet e Kosovës.

XS
SM
MD
LG