Lidhje

Shala: EULEX, funksional në se zbatohet sipas planit Ahtisari dhe Kushtetutës

  • Intervistoi: Konda

Në fillim të dhjetorit është në plan që në Kosovë të fillojë funksionimi i misionit të EULEX-it. Prishtina zyrtare e ka refuzuar një plan 6 pikësh të propozuar nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së dhe ka ofruar një plan 4 pikësh për shtritjen e EULEX-it. për të biseduar për këto çështje Zëri i Amerikës zhvilloi në programin "Ditari" një bisedë të drejtpëdrejtë me analistin Blerim Shala.

XS
SM
MD
LG