Lidhje

Shqipëri: Ish të përndjekurit politikë përkujtojnë 28 Nëntorin


Në Shkodër, ish të perndjekurit politikë, përkujtuan 28 Nëntorin, si ditën e Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë. Ata vlerësuan lart këtë ngjarje të rëndesishme per gjithe kombin shqiptar si dhe rolin dhe perpjekjet e figurave te shquara kombetare per Pavaresine e Shqiperise. Nderkohe, ata kerkuan nje vemendjen me te madhe ndaj vuajtjeve dhe sakrificave te ish te perndjekurve politike. Korrepondenti Pellumb Sulo pergatiiti kroniken në vazhdim.

XS
SM
MD
LG