Lidhje

Intervistë me Ministrin e Mbrojtjes të Shqipërisë, Gazmend Oketa

  • Laura Konda

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë Gazmend Oketa, ndodhet në SHBA, ku u takua dje me Nënsekretarin e Mbrojtjes Gordon Ingland. Gjatë këtij takimi, zoti Oketa u takua për pak minuta edhe me shefin e Pentagonit, Robert Gejts. Para takimeve në Pentagon, zoti Oketa ishte në shtetin e Nju Xhersit, në kuadrin e një projekti partneriteti mes Ministrisë së Mbrotjes dhe këtij shteti. Zoti Oketa ishte i ftuar për një intervistë të drejtpërdrejtë në programin televiziv "Ditari".//lk

XS
SM
MD
LG