Lidhje

Çështja e të zhdukurve në Kosovë


Drejtoresha e Komisionit Ndërkombëtarë për persona të zhdukur Kathryne Bomberger thotë se zgjidhja e çështjes së personave të zhdukur është me rëndësi për paqen dhe qëndrueshmërinë në Kosovë dhe rajon. Në një bisedë për Zërin e Amerikës, zonja Bomberger thotë së kjo është një nga çështjet më të mëdha humanitare për Ballkanin. Edhe nëntë vjet pas luftës në Kosovë nuk dihet për fatin e rreth 2 mijë personave.//rd//

XS
SM
MD
LG