Lidhje

Socialistët nuk do të marrin pjesë në votimet e parlamentit


Në Shqipëri partia socialiste njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë në asnjë votim të parlamentit derisa të paraqitet për miratim kodi elektoral. Socialistët thanë se procesi po kërcënohet dhe akuzuan kryeministrin për zvarritje të qëllimshme. Por demokratët përmes kryetarit të grupit të tyre e quajtën të pakuptimshëm qëndrimin e opozitës duke deklaruar se kanë mbështetur hapat normale të procesit. Armand Mero njofton nga Tirana.//iç//

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG