Lidhje

Haradinaj: Jo vonesa në punën për sigurinë dhe sundimin e ligjit


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj u bëri thirrje sot udhëheqësve të institucioneve që të mos vonohen me krijimin e mekanizmave që duhet të marrin mbi vete përgjegjësitë për sigurinë dhe sundimin e ligjit. Autoritetet thonë se nuk bëhet fjalë për vonesa dhe se institucionet vendase tashmë kanë përgjegjësitë për sundimin e ligjit, përveç disa fushave më të ndjeshme.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG