Lidhje

Kosovë: Gratë protestojnë kundër dhunës në familje


Grupe veprimtarësh për të drejtat e grave protestuan sot në Prishtinë kundër dhunës në familje, që gjatë këtij viti u ka marrë jetën dhjetë personave. Vetëm në nëntë muajt e parë të këtij viti janë raportuar 860 raste të ushtrimit të dhunës në familje dhe shumica e viktimave janë gra.

XS
SM
MD
LG