Lidhje

Areta Franklin hedh në treg albumin e ri


Vitin e kaluar, revista Rolling Stone renditi Aretha Franklin në krye të klasifikimit për këngëtarët më të mirë të të gjitha kohërave. Aretha ka fituar mjaft çmime në karrierën e saj të gjatë, si dhe 45 çmime të dhëna nga renditja Billboard, për rreth 100 këngë të saj të spikatura. E quajtura “Mbretëresha e Soulit”, do të interpretojë në Uashington dhe në ceremoninë e betimit të presidentit të zgjedhur Obama.

XS
SM
MD
LG