Lidhje

Bogdanoviç: Serbia do të zbatojë planin 6-pikësh


Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç tha sot në Graçanicë, se Beogradi do të vazhdojë të punojë me UNMIK-un dhe EULEX-in rreth zbatimit të planit gjashtë pikësh të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, plan ky që është hedhur poshtë nga autoritete në Kosovë. Udhëheqësit në Prishtinë thanë ndërkaq se vizita e Ministrit Bogdanoviq, është bërë me lejen e autoriteteve vendase.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG