Lidhje

Intervistë me Presidentin Fatmir Sejdiu


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu i tha Zërit të Amerikës se është i gatshëm të takohet me udhëheqësit e Serbisë për të biseduar për temat që janë në interes të dy vendeve sovrane. Por, ai tha se asnjëherë nuk do të të hyj në bisedime për tërësinë tokësore, statusin e Kosovës apo problemet e brendshme të saj. Në një intervistë për "Ditarin", presidenti Sejdiu flet edhe për praninë ndërkombëtare, shtrirjen e autoritetit të Prishtinës në tërë vendin dhe sfidat tjera që ndodhen para shtetit të ri. Intervistën mund ta ndiqni nesër (e martë) në emisionin tonë Ditari në orën 18:00.

XS
SM
MD
LG