Lidhje

Parlamenti shqiptar punon pa opozitën


Parlamenti ne Tirane vazhdoi sot punen, megjithe mungesen e opozites, duke miratuar ligje te reja ekonomike. Disa politikane e shohin me shqetesim dhe me dyshime kete tensionim te ri te jetes politike ne vend. Ata pohojne se maxhoranca nuk duhet të jetë kaq e pandjeshme ndaj mungeses se opozites ne seancat plenare, ndersa deputete te tjere thone se drejtuesit e PD dhe PS jane tani ne te njejten vije te politikave dhe interesave personale.

XS
SM
MD
LG