Lidhje

Kopliku, qytet i largët kufitar në zhvillim


Kopliku eshte qyteti më i afërt i Shqiperisë me Malin e Zi. Kohet e fundit, autoritetet e atjeshme po tregohen te kujdesshme për të përmirësuar infrastrukturën dhe për të nxitur investimet me shpresën se kjo do të krijojë më shumë vende pune dhe do të shtojë bashkëpunimin me Malin e Zi. Në Koplik ishte korrepondenti ynë Pellumb Sulo.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG