Lidhje

Mbyllet me ceremoni misioni paqeruajtës shqiptar në Irak


Ushtria shqiptare organizoi në sheshin Skenderbej të kryeqytetit ceremoninë zyrtare të mbylljes së misionit paqeruajtës të saj në Irak. Në ceremoni morën pjese trupat komando te sapokthyer nga Bagdati dhe Mosuli, familjare te tyre dhe zyrtare te larte shteterore. Me këtë rast mbajtën fjalime për t'i përshëndetur ushtarët kryeministri Berisha, ambasadori amerikan në Tiranë Xhon Widhers, dhe shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë shqiptare.

XS
SM
MD
LG