Lidhje

Presidenti Bamir Topi komenton për pronat dhe dosjet


Presidenti Bamir Topi foli sot me tone të forta për çështjen e pronave. Gjatë një takimi me shoqatën e të shpronësuarve kreu i shteti deklaroi se ende vazhdojnë abuzimet dhe korrupsioni e se njerëz që kanë përfituar më shumë sipas tij flasin për parime dhe legjitimitet. Sipas kreut të shtetit e njëjta sjellje është vënë re dhe në rastin e ligjit të dosjeve, duke ju kundërpërgjigjur në këtë mënyrë akuzave që u drejtuan ndaj tij nga eksponentë të së djathtës për shkak të dekorimit të një prokurori, dekoratë e cila më pas u tërhoq.

XS
SM
MD
LG