Lidhje

Hyn në fuqi ligji i dosjeve pa firmën e presidentit Topi


Në Shqipëri presidenti Bamir Topi vendosi sot të mos hedhë firmën e tij mbi ligjin e dosjeve duke bërë kështu që ai të hyjë në fuqi automatikisht. Presidenti duket se ka zgjedhur këtë formë për të evituar një përplasje të fortë me shumicën e udhëhequr nga kryeministri Sali Berisha. Ligji i dosjeve i mbështetur vetëm nga të djathtët u shoqërua me polemika dhe kritika të forta të përfaqësuesve të komunitetit ndërkombëtar sipas të cilëve ai ngre shqetësime serioze kushtetuese dhe ligjore.

XS
SM
MD
LG