Lidhje

Në Tiranë zhvillohet Marshimi i Paqes


Një grup qytetarësh dhe politikanësh nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia zhvilluan sot në Tiranë një marshim paqësor nga sheshi Skënderbej, ne sheshin Nënë Tereza. Organizatorët e Forumit për Demokraci dhe Etikë vendosën lule dhe qirinj pranë monumenteve të Skënderbeut dhe Nënë Terezës, duke vlerësuar se këto figura janë pika referimi për gjithë shqiptarët edhe në shekullin e ri.

XS
SM
MD
LG