Lidhje

Ceremoni të ndryshme para betimit të Presidentit të ri


Presidenti i zgjedhur Barak Obama dhe nënpresidenti i zgjedhur Xho Bajdën vendosën sot në mëngjes kurora me lule pranë Varrit të Ushtarit të Panjohur në Varrezat Kombëtare të Arlingtonit. Po sot, zoti Obama ngre siparin e festimeve për ceremoninë historike të inaugurimit me një koncert plot yje të muzikës i cili zhvillohet në shkallët e memorialit të ish presidentit Abraham Linkoln. Zoti Obama së bashku me gruan e tij Mishell pritet të jenë sonte në koncertin e titulluar “Ne jemi një” ku marrin pjesë yje të muzikës si Bijonse, Bono, Brus Springstin, Stivi Uondër, Tom Henks, Denzel Uashington, e të tjerë. Po sot aktorë, politikanë dhe shumë të tjerë marrin pjesë në Leximin e Kushtetutës në Muzeun e Lajmeve.

XS
SM
MD
LG