Lidhje

Veliaj: G99 do të hyjë në zgjedhje në një koalicion ndërtimi


Në Shqipëri, pas 5 muajsh do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme të cilësuara si të rëndësishme për shkak të proceve integruese të vendit. Shqipëria pritet të anëtarësohet në NATO në muajin prill dhe sot nisi zyrtarisht hapat për t'u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Skenën politike shqiptare këtë here pritet t'i shtohet edhe nje forcë e re, e dalë nga lëvizja rinore Mjaft. Grupi G99 i drejtuar nga Erion Veliaj pritet të konkurojë në zgjedhje.

XS
SM
MD
LG