Lidhje

Shqipëri: Prokuroria e Përgjithshme i jep fund hetimeve për Gërdecin


Në Shqipëri, Prokuoria e Përgjithshme i dha fund hetimeve për ngjarjen e Gërdecit dhe i komunikoi sot akuzën e shpërdorimit të detyrës ish ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, tre ish gjeneralëve të Shtabit të Përgjithshëm përfshirë edhe ish shefin e tij Luan Hoxha si dhe disa ish funksionarëve të tjerë të ministrisë së Mbrojtjes. Janë 11 persona ushtarakë e civil të cilët janë marrë të pandehur dhe do të jenë pjesë e procesit të ardhshëm gjyqësor.

XS
SM
MD
LG