Lidhje

Ish ministri Mediu akuzon Prokurorinë

  • Armand Mero
  • Tiranë

Në Shqipëri, një ditë pasi zyrtarisht iu komunikua akuza për shpërdorim detyre për çështjen e Gërdecit, ish ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu ka sulmuar Prokuorinë për veprime tendencioze dhe se ka ngritur një proces të motivuar politikisht. Zoti Mediu foli sot në parlament duke deklaruar se akuzat dhe dyshimet e ngritura nga prokuroria kanë qenë kontradiktore dhe janë ndryshuar shpesh.

XS
SM
MD
LG