Lidhje

Udhëheqës botërorë përshëndesin Kosovën për njëvjetorin


Udhëheqës të lartë botërorë, përfshirë edhe presidentin amerikan Barack Obama po përshëndesin institucionet dhe qytetarët e Kosovës në njëvjetorin e shpalljes së pavarësisë. Udhëheqësit e Kosovës po bëjnë përgatitjet e fundit për festimet e nesërme duke u bërë thirrje qytetarëve për ruajtjen e qetësisë e sigurisë. Ata u bënë thirrje sot edhe qytetarëve serbë që të bëhen pjesë e procesit politikë në Kosovë, ndërsa Beogradit të shkëputet nga e kaluara dhe t'i japë fund kundërshtimit të pavarësisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG