Lidhje

Sekretarja Klinton do të presë Presidentin Sejdiu dhe Kryeministrin Thaçi


Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton zhvilloi sot (26 shkurt) një takim me Presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Hashim Thaci në Departamentin amerikan të Shtetit. Pas takimit Sekretarja Klinton tha se i uroi dy udheheqit për përparimin që ka bërë Kosova në vitin e saj të parë historik si një shtet i pavarur. Ajo përsëriti mbështetjen amerikane për shtetin e ri. Në emisionin televiziv Ditari të ditës së premte (27 shkurt) Zëri i Amerikës do të transmetojë një intervistë të drejtpërdrejtë me presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu.

XS
SM
MD
LG