Lidhje

SHBA ndihmon policinë shqiptare


Departamenti amerikan i Drejtësisë i dhuroi sot policisë shqiptare pajisje elektronike dhe programe bashkëkohore si një ndihmë konkrete në luftën kundër krimit. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Xhon Uidhers, tha sot gjatë një ceremonie se policia shqiptare po e rrit profesionalizmin, si në kapjen e kriminelëve ashtu edhe në respektimin e të drejtave njerëzore.

XS
SM
MD
LG